Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.04.2015 - Tragiczny wypadek w Kaźmierzu.
 

 

W sobotę 18 kwietnia br. o godz. 16.17 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego i motocykla w miejscowości Kaźmierz.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy (GBARt, SLRr) z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Kaźmierz oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec LPR.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Ford Mondeo, który zderzył się z motocyklem Kawasaki. Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdowała się w pobliżu, natomiast dwie osoby jadące motocyklem znajdowały się przy pobliskim drzewie na poboczu i były nieprzytomne.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym - prowadzono w obu przypadkach RKO.
Po upływie około godziny obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon obu poszkodowanych.
W międzyczasie ratownicy rozłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach.
Po zakończeniu czynności prze Policję i Prokuratora usunięto pojazdy na pobocze oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań droga 1861P była zablokowana w obu kierunkach, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja.
W działaniach ratowniczych, które  trwały ponad 4 godz. brały udział 4 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st.sekc. Roman GronowskiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka