Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

21.04.2015 - Wypadek drogowy - Pęckowo.
We wtorek 21 kwietnia o godz. 21.05 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pęckowo.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Ostroróg oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody osobowe (BMW, Opel Corsa), które zderzyły się ze sobą. Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się po dopieką ZRM. Oba pojazdy znajdowały się na środku drogi.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oświetleniu terenu działań, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedną osobę poszkodowana ZRM przetransportował do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: mojewronki.plGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka