Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

23.04.2015 - Wypadek drogowy - Sędziny.
W czwartek 23 kwietnia br. o godz. 09.01 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Sędziny gm. Duszniki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki, jeden zastęp OSP Podrzewie oraz powiadomił Policje. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec LPR.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa całkowicie zniszczone samochody osobowe(Ford Fokus, Opel Vectra), które zderzyły się ze sobą.
Jeden samochód znajdował się na środku drogi, natomiast drugi pojazd znajdował się w rowie.
Jedna osoba poszkodowana opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu, a druga osoba poszkodowana wypadła z samochodu i znajdowała się w rowie.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM w udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym, pomocy w transporcie poszkodowanych do śmigłowca LPR i karetki Pogotowia Ratunkowego, rozłączeniu akumulatorów oraz po skończonych czynnościach przez Policję dokonano sorpcji plamy oleju.
Na czas prowadzonych działań droga DW 306 była zablokowana w obu kierunkach, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
Dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do Szpitala.
Przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia ustala Policja.
W działaniach ratowniczych, które  trwały prawie 4 godz. brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st.asp. Łukasz WiernickiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka