Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.04.2015 - Brodziszewo - samochód osobowy uderzył w drzewo.
W czwartek 30 kwietnia o godz. 10.03 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Brodziszewo.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, OSP Brodziszewo oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki BMW, który uderzył w przydrożne drzewo.
Osoba poszkodowana opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka

Foto: st.str. Bartłomiej KosickiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka