Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.05.2015 - Wronki - pożar budynku mieszkalnego.




W piątek 1 maja br. o godz. 23.11 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wronki na ul. Chrobrego.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach,  dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali silne zadymienie na klatce schodowej budynku mieszkalnego.
Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się na zewnątrz (7 osób).
Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się że doszło do pożaru skrzynki telewizji kablowej umieszczona na klatce schodowej budynku.
Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, ugaszeniu palącej się skrzynki, sprawdzeniu przy pomocy kamery termowizyjnej klatki schodowej w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz oddymieniu i przewietrzeniu klatki schodowej.
W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka

Foto: mojeWronki.pl



Galeria





jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza