Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.05.2015 - Kopanina - pożar stodoły.
W poniedziałek 4 maja br. o godz. 00.20 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od właściciela o pożarze stodoły w miejscowości Kopanina gm. Kaźmierz.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach,  jeden zastęp OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, OSP Bytyń, Otorowo oraz Sokolniki Małe.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar balotów słomy, które znajdowały się w stodole oraz pożar dachu stodoły.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się dach stodoły i palące się baloty, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pobliski garaż, wyprowadzeniu pojazdu z garażu, przewietrzeniu i oddymieniu budynku stodoły oraz sprawdzeniu przy pomocy kamery termowizyjnej w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Spaleniu uległo ok. 30 balotów słomy, 200 m2 poszycia dachowego, nadpalona została drewniana konstrukcja dachu.
Straty wyniosły 100 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 300 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 9 zastępów (47 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej orazOchotniczej Straży Pożarnej.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP KaźmierzGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza