Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.05.2015 - Lutyniec - pożar sterty drewna na zrębie.
W piątek 8 maja o godz. 16.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od Dyżurnej Nadleśnictwa Wronki o pożarze lasu w sektorze 22 leśnictwa Lutyniec.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Jasionna oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar sterty drewna sosnowego na zrębie w leśnictwie Lutyniec oraz pracowników Straży Leśnej.
Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się stertę drewna.
W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej,Ochotniczej Straży Pożarnej, Straż Leśna oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: mojeWronki.plGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza