Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.05.2015 - Szamotuły - pożar opuszczonego budynku.
W piątek 8 maja o godz. 19.09 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku w miejscowości Szamotuły na ul. Chrobrego.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastępy OSP Baborowo oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar pomieszczenia na parterze w opuszczonym budynku.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do pomieszczenia w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się wewnątrz pomieszczenia przedmioty, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń oraz przeszukaniu budynku w celu wykluczenia obecności osób bezdomnych .
W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza