Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

10.05.2015 - Kobylniki - dachowanie samochodu osobowego.
W niedzielę 10 maja br. o godz. 17.37. Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Kobylniki na trasie Szamotuły - Czarnków.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Obrzycko.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Hyundai Coupra, który po dachowaniu znajdował się w rowie.
Osoby poszkodowane opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej,  ZRM oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza