Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

15.05.2015 - Wypadek drogowy - Ostroróg.
W piątek 15 maja br. o godz. 18.49 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego i motocykla oraz dwóch osobach poszkodowanych w miejscowości Ostroróg.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Ostroróg oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali motocykl KTM, który uderzył w bok samochodu osobowego marki Renault Clio.
Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu, natomiast kierujący motocyklem znajdował się na drodze.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu KPP (tlenoterapia, wsparcie psychiczne, unieruchomienie złamań, założenie opatrunków) osobom poszkodowanym, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki Pogotowia Ratunkowego, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze DW 184 odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP OstrorógGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza