Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

23.05.2015 - Wronki - zapach gazu w pizzerii
W sobotę 23 maja o godz. 09.35 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o zapachu gazu wydobywającym się z pomieszczenia pizzerii w miejscowości Wronki na ul. Poznańskiej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica oraz Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie dokonali pomiarów stężenia gazu w pomieszczeniach.
Dokonane pomiary wykazały przekroczenie granicy wybuchowości. Po przewietrzeniu pomieszczeń wyniesiono na zewnątrz sześć butli gazowych.
W działaniach brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej i Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza