Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.05.2015 - Mokrz - pożar samochodu do przewozu drewna.
W piątek 29 maja o godz. 12.46 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu do przewozu drewna w miejscowości Mokrz gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz jeden zastęp OSP Chojno.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palący się pojazd do przewozu drewna oraz pożar ściółki leśnej na powierzchni ok. 100 m2.
Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się pojazd oraz podaniu jednego prądu gaśniczego na palącą się ściółkę.
W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP Wronki, sekc. Rafał RoszykGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza