Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.07.2015 - Gaj Wielki - wypadek drogowy.
W sobotę 4 lipca br. o godz. 08.06 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Gaj Wielki na trasie Poznań - Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Kaźmierz, jeden zastęp OSP Bytyń oraz jeden zastęp OSP Podrzewie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód dostawczy VW LT znajdujący się w rowie, natomiast przyczepa znajdowała się na pasie ruchu.
Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu i przyczepy na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Podczas prowadzonych działań ruch na drodze K92 odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza