Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

05.07.2015 - Wilczyna - samochód osobowy uderzył w drzewo.
W niedzielę 5 lipca o godz. 12.12 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wilczyna na trasie Duszniki - Sękowo.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki, jeden zastęp OSP Podrzewie oraz powiadomił Policje. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Renault Megane, który uderzył w przydrożne drzewo.
Pojazd znajdował się na środku drogi, a kierujący znajdował się uwieziony w pojeździe.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej, wydobyciu kierowcy z pojazdu, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, udzieleniu pierwszej pomocy, przekazaniu osoby poszkodowanej pod opiekę lekarza z LPR, pomocy w transporcie poszkodowanego do śmigłowca LPR, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych i usunięciu innych elementów pojazdu z drogi.
Kierujący pojazdem został przetransportowany śmigłowcem LPR do Szpitala.
Na czas prowadzonych działań droga nr 306 była zablokowana, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: mł. ogn. Roman GronowskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza