Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.07.2015 - Wypadek drogowy w Szamotułach na ul. Sportowej.
We wtorek 7 lipca o godz. 17.42 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Szamotuły na ul. Sportowej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Peugeot 307, VW Golf Plus ), które zderzyły się ze sobą i znajdowały się na środku drogi.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu pod opiekę ZRM,  pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Trzy osoby poszkodowane (matka wraz z dwójką dzieci) zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (7 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej,  ZRM oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza