Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.07.2015 - Podpniewki - pożar garaży.
W środę 8 lipca 2015 r. o godz. 21.05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Podpniewki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Nojewo, jeden zastęp OSP Lubocześnica oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa palące się garaże w bliskiej odległości od budynku mieszkalnego.
W trakcie prowadzonych działań mieszkanka budynku źle się poczuła i na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się garaże, oświetleniu terenu akcji gaśniczej, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM, sprawdzeniu pogorzeliska kamerą termowizyjna w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Spaleniu uległy dwa pomieszczenia garażowe w kompleksie zabudowań warsztatowo garażowych wraz z zawartością.
Straty wyniosły 9 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 900 tys.
W działaniach trwających 2 godz. brało udział 6 zastępy (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej,  Ochotniczej Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza