Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.07.2015 - Osowo Nowe - wypadek drogowy, sześć osób poszkodowanych.
W sobotę 18 lipca br. o godz. 11.28 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku na trasie Szamotuły – Oborniki w miejscowości Osowo Nowe.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego, natomiast Dyżurny SKKP w Obornikach na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy z JRG Oborniki oraz OSP Chrustowo. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody osobowe marki Opel Corsa, które zderzyły się ze sobą. Jeden pojazd znajdował się na środku drogi, natomiast drugi po dachowaniu znajdował się w rowie.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Pięć osób poszkodowanych zostało przewiezionych przez ZRM do Szpitala w Szamotułach i Obornikach oraz jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do Szpitala w Poznaniu.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: PSP ObornikiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza