Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

23.07.2015 - Ordzin - wypadek drogowy.
W czwartek 23 lipca o godz. 07.54 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Szamotuły - Wronki w miejscowości Ordzin.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastęp GBARt i jeden zastęp SLRr z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Renault Laguna, który znajdował się w przydrożnym rowie.
Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch odbywał się wahadłowo.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st. kpt. Roman MuchaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza