Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

31.07.2015 - Wypadek drogowy - Słopanowo.
W piątek 31 lipca o godz. 17.03 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Szamotuły - Obrzycko w miejscowości Słopanowo.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Obrzycko oraz powiadomił Policje.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody osobowe (HYUNDAI, Nissan QASHQAI), które zderzyły się ze sobą, pojazdy znajdowały się na poboczu drogi.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy w transporcie poszkodowanych osób do śmigłowca LPR i karetki ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
Pięć osób poszkodowanych zostało przetransportowanych do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st. asp. Maciej MaćkowiakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza