Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

31.07.2015 - Wypadek drogowy - Stare Miasto gm. Wronki
W piątek 31 lipca br. o godz. 19.05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Stare Miasto gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Wronki oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali przewrócony pojazd typu kład, który był wywrócony do góry, dwie osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy w transporcie poszkodowanych osób do śmigłowca LPR i karetki ZRM oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane (dzieci) zostały przetransportowane do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st. asp. Maciej MaćkowiakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza