Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

06.08.2015 - Pożar poszycia leśnego - Strózki gm. Wronki
W czwartek 06 sierpnia 2015 r. o godz. 10.32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Stróżki gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, cztery zastępy z OSP Wronki, jeden zastęp z OSP Amica Wronki, jeden zastęp z OSP Jasionna, jeden zastęp z OSP Obrzycko, jeden zastęp z OSP Samołęż.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP, ratownicy zastali pożar poszycia leśnego, który miał miejsce w oddziale leśnym 706D.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu terenu działań, następnie podaniu pięciu prądów wody w natarciu na palące się trawy. W trakcie działań na miejsce pożaru dojechali pracownicy Nadleśnictwa, którzy na miejsce zadysponowali ciągnik z pługiem, który oborał pogorzelisko.
W działaniach brało udział 11 zastępów (43 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tekst i foto: st. kpt. Roman MuchaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza