Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.08.2015 - Ceradz Dolny - pożar ścierniska.
W sobotę 08 sierpnia br. o godz. 11.56 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze ścierniska i kombajnu w miejscowości Ceradz Dolny gm. Duszniki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki  Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, po jednym zastępie z OSP Duszniki, OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, OSP Grzebienisko oraz OSP Ceradz Dolny.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar kombajnu BIZON oraz ścierniska na powierzchni  ok. 1,5ha.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się kombajn oraz podaniu trzech prądów gaśniczych na palące się ściernisko.
Po ugaszeniu pożaru teren został oborany przy użyciu ciągnika z pługiem przez właściciela.
W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów (38 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza