Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.08.2015 - Uszkodzony budynek mieszkalny - Szamotuły.
W sobotę 08 sierpnia o godz. 19.31 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o uszkodzonej ścianie budynku mieszkalnego w miejscowości Szamotuły na ul. Zielonej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali przewróconą ścianę szczytową budynku mieszkalnego, która blokowała wjazd na posesję. W momencie zawalenia się ściany mieszkańców nie było w budynku.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakryciu otworu przy użyciu plandeki oraz oświetleniu terenu działań ratowniczych.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Inspektor Nadzoru Budowlanego, Dyrektor OPS Szamotuły.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza