Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.08.2015 - Podrzewie - wypadek drogowy.
W niedzielę 09 sierpnia br. o godz. 19.14 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Podrzewie gm. Duszniki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Podrzewie oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki VW Golf, który zderzył się ze skuterem. Osoby poszkodowane znajdowały się w pobliżu pojazdów.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w pojazdach, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki ZRM, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza