Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

28.08.2015 - Kluczewo - samochód osobowy uderzył w drzewo.
W piątek 28 sierpnia br. o godz. 11.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz pięciu osobach poszkodowanych w miejscowości Kluczewo gm. Ostroróg.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Ostroróg, jeden zastęp OSP Obrzycko oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki VW Passat, który uderzył w przydrożne drzewo.
 Dwie osoby poszkodowane znajdowały się uwięzione w pojeździe, natomiast trzy osoby poszkodowane zostały  wydobyte przez świadków zdarzenia i znajdowały się w pobliżu pojazdu pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych, wydobyciu dwóch osób z pojazdu, pomocy w udzielaniu KPP osobom poszkodowanym, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki ZRM i LPR, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP mł.bryg. Ireneusz Pers oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego st.kpt. Roman Mucha.
Pięć osób poszkodowanych (w tym troje dzieci) zostało przetransportowanych przez karetki ZRM i śmigłowiec LPR do Szpitala w Szamotułach i Poznaniu.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga wojewódzka DW 117 była zamknięta, a Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st.str. Dariusz Marciniak, mł.ogn. Adam WleklakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza