Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.09.2015 - Binino - pożar stogu.
W czwartek 03 września br. o godz. 22.11 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze stogu słomy w miejscowości Binino gm. Ostroróg.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Ostroróg oraz jeden zastęp OSP Binino.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali palący się w całej objętości stóg z balotami. Stóg znajdował się na polu, w pobliżu nie było zabudowań.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się stóg, rozgarnięciu balotów, podaniu jednego prądu gaśniczego w celu dogaszania balotów oraz kontrolowaniu palącego się stogu.
Na miejsce zdarzenia przybyła Policja, która ustala przyczyny pożaru.
Spaleniu uległo 200 szt. balotów słomy.
W działaniach brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st. str. Dariusz MarciniakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka