Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

06.09.2015 - Nojewo - wypadek drogowy.
W niedzielę 06 września 2015r. o godz. 04.43 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nojewo gm. Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Pniewy oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Ford Eskort, który uderzył w przydrożne drzewo. Osoby poszkodowane opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka