Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

10.09.2015 - Szamotuły - niebezpieczne prace na skałdowisku złomu.
W czwartek 10 września 2015r. o godz. 13.09 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w miejscowości Szamotuły.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował cztery zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Pogotowie Gazowe, Policje, Powiatowego Inspektora Ochrony Środowiska i przedstawiciela Zarządzania Kryzysowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali mieszkankę ul. Kazimierza Wielkiego, która informowała o wyczuwalnym zapachu gazu.
Ratownicy poruszając się w kierunku pod wiatr ustalili, że źródłem zapachu były zbiorniki po nawaniaczu do gazu przy równoległej ul. Chrobrego 17 na składowisku złomu. Pracownicy prowadzili tam prace rozbiórkowe tych zbiorników.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji 53 pracowników z budynku ZUS, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie składowiska oraz dokonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.
Ewakuacje przeprowadzono ze względu na bardzo intensywny zapach gazu w pomieszczeniach budynku ZUS. Po dokonaniu ponownych pomiarów w budynku ZUS pracownicy powrócili do dalszej pracy.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (11 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja, Pogotowie Gazowe, Powiatowy Inspektor Ochrony Środowiska w Szamotułach, przedstawiciel Zarzadzania Kryzysowego w Szamotułach.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka