Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.09.2015 - Wypadek drogowy - Pniewy.
W sobotę 12 września o godz. 17.03 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym na trasie Pniewy - Kwilcz.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach,  dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego, natomiast Dyżurny SK PSP w Międzychodzie zadysponował jeden zastęp JRG Międzychód oraz dwa zastępy OSP Lubosz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Mercedes, który zderzył się z motocyklem marki Yamaha.
Osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych  pojazdach,  pomocy ZRM w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki pogotowia ratunkowego, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka