Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

23.09.2015 - Gałowo - poszukiwania zaginionego mężczyzny.
W środę 23 września br. o godz. 21.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, odebrał zgłoszenie od Dyżurnego Policji z prośbą o zadysponowanie jednostek Straży Pożarnej do miejscowości Gałowo gm. Szamotuły.
Chodziło o podjęcie działań w celu odnalezienia zaginionego mężczyzny, który od dnia poprzedniego nie wróciła do miejsca zamieszkania.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Przecław, dwa zastępy OSP Otorowo, jeden zastęp OSP Brodziszewo, jeden zastęp OSP Pamiątkowo, jeden zastęp OSP Baborowo oraz jeden zastęp OSP Szamotuły.
Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego w Szamotułach kpt. Arkadiusz Rakowski,  Dowódca JRG Szamotuły kpt. Przemysław Chojan, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach oraz Naczelnik Wydziału Prewencji.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej okazało się że były już tam pierwsze oddziały Policji.
Działania Straży Pożarnej i Policji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i prowadzeniu działań poszukiwawczych na terenie parku w miejscowości Gałowo w celu odnalezienia zaginionego mężczyzny. Po tych czynnościach na prośbę Policji zastępy zakończyły swoje działania.
W momencie powrotu do jednostki ostatniego zastępu Policja poinformowała dyżurnego SK w Szamotułach,  że poszukiwany odnalazł się w miejscowości Pniewy.
W działaniach ratowniczych brało udział 11 zastępów (50 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka