Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

25.09.2015 - Śmiłowo - pożar samochodu.
W piątek 25 września o godz. 04.28 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Śmiłowo gm. Szamotuły.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar samochodu osobowego marki VW Golf, który znajdował się na pobliskiej łące przy lesie.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się pojazd.
W działaniach gaśniczych brał udział 1 zastęp (4 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka