Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.09.2015 - Gaj Wielki - samochód uderzył w drzewo.
We wtorek 29 września o godz. 01.37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego o wypadku drogowym w miejscowości Gaj wielki na trasie Poznań - Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Kaźmierz oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Kia Cerato, który uderzył w przydrożne drzewo.
Kierowca oraz pasażerka opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi, oświetleniu terenu działań oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala w Poznaniu.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka