Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

10.01.2016 - Pniewy - pożar samochodu.
W niedziele 10 stycznia br. o godz. 22.32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z  Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz dwa zastępy OSP Pniewy.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palący się samochód osobowy Peugeot 206, który cały znajdował się w ogniu oraz znajdował się w bliskiej odległości od budynku mieszkalnego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się samochód i jego ugaszeniu oraz  schłodzeniu butli instalacji gazowej.
W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: sekc. Bartłomiej KosickiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka