Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.01.2016 - Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym - Kępa.
W poniedziałek 11 stycznia br. o godz. 16.53 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez nadjeżdżający pociąg osobowy w miejscowości Kępa.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z  Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali znajdujący się kilkadziesiąt metrów od przejazdu pociąg. Na poboczu torowiska leżał mężczyzna. Na miejscu zdarzenia znajdowała się Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji w trakcie działań prowadzonych przez inne służby.
Podczas prowadzonych działań ruch na linii kolejowej Poznań-Krzyż został wstrzymany.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (7 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracował: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza