Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

19.01.2016 - Pożar stodoły - Kępa.
We wtorek 19 stycznia br. o godz. 22.37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Kępa gm. Szamotuły
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Przecław, jeden zastęp OSP Pamiątkowo, OSP Baborowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali budynek stodoły w którym paliło się wydzielone pomieszczenie warsztatowe.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pomieszczenie, wyniesieniu butli gazowej oraz jej schładzaniu za pomocą jednego prądu gaśniczego, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Straty wyniosły 15 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 300 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 6 zastępów (29 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka