Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

25.01.2016 - Wierzeja - pożar kotłowni budynku mieszkalnego.
W poniedziałek 25 stycznia 2016r. o godz. 11.18 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wierzeja gm. Duszniki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, po jednym zastępie OSP Duszniki, OSP Wierzeja, OSP Podrzewie, OSP Kaźmierz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palące się pomieszczenie kotłowni, mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Prąd do budynku został wyłączony przez właściciela.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się pomieszczenie, przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz wyniesieniu pozostałości opału na zewnątrz.
Straty wyniosły 20 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów (33 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Duszniki, OSP KaźmierzGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka