Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

28.01.2016 - Pożar poddasza budynku mieszkalnego - Kaźmierz.
W czwartek 28 stycznia 2016r. o godz. 12.37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kaźmierz na ul. Leśnej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Kaźmierz, jeden zastęp OSP Bytyń oraz powiadomił Policję i Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali wydobywający się z poddasza budynku mieszkalnego.
Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się poddasze, rozebraniu konstrukcji dachowej, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń, sprawdzeniu poddasza kamera termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Straty wyniosły 40 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 300 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Pogotowie Energetyczne.

Opracował: sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: kpt. Przemysław ChojanGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka