Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.01.2016 - Poszukiwania zaginionej osoby - Baborówko
W sobotę 30 stycznia br. o godz. 22.14 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, odebrał zgłoszenie od Dyżurnego Policji z prośbą o zadysponowanie jednostek Straży Pożarnej do miejscowości Baborówko gm. Szamotuły.
Chodziło o podjęcie działań w celu odnalezienia zaginionej kobiety, która od dnia poprzedniego nie wróciła do miejsca zamieszkania.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastępy OSP Przecław, OSP Baborowo, OSP Pamiątkowo, OSP Otorowo, natomiast na zabezpieczenie rejonu zadysponowano jeden zastęp OSP Brodziszewo.
Na miejsce zdarzenia przybył Dowódca JRG Szamotuły kpt. Przemysław Chojan.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej zastano Policję, która zwróciła się z prośbą o przeszukanie terenu lasu w miejscowościach Kępa, Baborówko, Baborowo.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz poszukiwaniu wspólnie z funkcjonariuszami Policji wyznaczonego terenu w lesie.
Następnie zastępy JRG Szamotuły, OSP Przecław oraz Policja udały się do miejscowości Przecławek w celu przeszukania budynków gospodarczych wraz z przyległym terenem.
Po przeszukaniu terenu nie znaleziono poszukiwanej osoby. 
Po tych czynnościach na prośbę Policji zastępy zakończyły swoje działania.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (28 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka