Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.03.2016 - Dachowanie samochodu w Pęckowie.
W piątek 04 marca o godz. 07.19 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pęckowo na trasie Szamotuły - Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy Toyota Yaris, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie.
Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej kierującej pojazdem, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez lekarza z ZRM została przewieziona do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka