Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.03.2016 - Wypadek drogowy w Ostrorogu.
W piątek 04 marca o godz. 09.47 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Ostroróg.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Ostroróg oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy VW Phaeton, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania.
Samochód osobowy znajdował się na poboczu drogi, natomiast samochód ciężarowy znajdował się na środku drogi.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej kierującemu samochodem osobowym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka była nieprzejezdna, Policja wyznaczyła objazdy.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej,  Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł.ogn. Roman Gronowski, sekc. Mateusz BłażewiczGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka