Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

05.03.2016 - Wronki - wypadek drogowy.
W sobotę 05 marca o godz. 18.15 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. W wyniku tego zdarzenia doszło do potracenia rowerzysty.
Samochód osobowy Seat Toledo oraz rower znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast samochód osobowy marki Audi znajdował się na środku drogi.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się w pobliżu, na miejscu zdarzenia był ZRM, który udzielał pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu rowerzyście.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Poszkodowanego rowerzystę ZRM przetransportował do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mojeWronki.plGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka