Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.03.2016 - Wypadek samochodu ciężarowego - Sękowo.
W poniedziałek 07 marca o godz. 06.57 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym samochodu ciężarowego w miejscowości Sękowo gm. Duszniki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki oraz jeden zastęp OSP Sękowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód ciężarowy marki Renault Premium, który uderzył w ogrodzenie posesji prywatnej. W wyniku tego zdarzenia jeden ze zbiorników samochodu ciężarowego uległ rozszczelnieniu.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora,  uszczelnieniu uszkodzonego zbiornika za pomocą klina,  pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju.
Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka była nieprzejezdna, Policja wyznaczyła objazdy.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Duszniki, st.asp. Maciej MaćkowiakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka