Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.03.2016 - Wierzchocin - wypadek drogowy.
W poniedziałek 07 marca o godz. 10.50 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 184, 186 i 116 w pobliżu miejscowości Wierzchocin.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Ostroróg oraz dwa zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą.
Samochód osobowy Peugeot 206 znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd Opel Astra znajdował się na skrzyżowaniu z uszkodzonym przodem.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu jednego z pojazdów na pobocze drogi, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępy (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i ZRM.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł.ogn. Roman Gronowski, mojeWronki.plGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka