Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.03.2016 - Baborowo - pożar samochodu.
W piątek 11 marca o godz. 06.36 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Baborowo gm. Szamotuły.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Baborowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palący się samochód osobowy marki Kia Rio. Na miejscu obecny był właściciel, który podjął próbę ugaszenia samochodu przy użyciu gaśnic proszkowych - próba okazała się nieskuteczna.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się samochód, zakręceniu zaworu instalacji gazowej oraz schłodzeniu butli.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st.str. Dariusz MarciniakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka