Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

16.03.2016 - Lipnica - wypadek drogowy.
W środę 16 marca o godz. 06.04 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lipnica gm. Szamotuły.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Brodziszewo oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy Skoda Fabia, który bokiem uderzył w drzewo. Kierująca znajdowała się wewnątrz pojazdu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu, pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki ZRM, zakręceniu zaworu instalacji gazowe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i ZRM.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st.asp. Maciej MaćkowiakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka