Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

16.03.2016 - Gaj Wielki - wypadek drogowy, jedna osoba poszkodowana.
W środę 16 marca o godz. 07.58 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych i jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Gaj Wielki na trasie Poznań – Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Kaźmierz, jeden zastęp OSP Podrzewie oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką ZRM. Jeden samochód znajdował się na chodniku, natomiast drugi na pasie awaryjnym.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala przed przybyciem zastępów SP.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i ZRM.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st.str. Dariusz MarciniakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka