Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

19.03.2016 - Gałowo - pożar stogu balotów słomy.
W sobotę 19 marca o godz. 18.17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze stogu balotów słomy w miejscowości Gałowo gm. Szamotuły.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Brodziszewo, OSP Otorowo, OSP Baborowo, OSP Przecław, OSP Ostroróg oraz powiadomił Policje.
Na zabezpieczenie terenu powiatu szamotulskiego zadysponowano jeden zastęp OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palący się stóg balotów słomy.
Pożarem objęte było około 30% objętości stogu. Stóg znajdował się na polu, w pobliżu nie było zabudowań.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu pięciu prądów gaśniczych w natarciu na palący się stóg oraz rozgarnięciu palących się balotów i kontrolowaniu pogorzeliska. Właściciel udostępnił ładowacz za pomocą, którego oddzielono część stogu nie objętego pożarem. Spaleniu uległo 15o balotów słomy.
Na miejsce zdarzenia przybyła Policja, która ustala przyczyny pożaru.
W działaniach ratowniczych brało udział 8 zastępów (41 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st.asp. Maciej MaćkowiakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka