Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

20.03.2016 - Wypadek drogowy - Szamotuły.
W niedzielę 20 marca o godz. 19.36 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Szamotuły na skrzyżowaniu ul. Zamkowej, Spółdzielczej i F.Nowowiejskiego .
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje, Zespół Ratownictwa Medycznego i Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą.
Samochód Opel Corsa znajdował się na skrzyżowaniu, natomiast Ford Fiest znajdował się na chodniku uszkadzając sygnalizator świetlny.
Kierujący pojazdem Opel znajdował się w pobliżu, natomiast kierująca Fordem znajdowała sie pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, oświetleniu terenu działań oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej Policja, ZRM oraz Pogotowie Energetyczne.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka