Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.03.2016 - Piaskowo - kolizja drogowa.
We wtorek 22 marca o godz. 22.39 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o kolizji drogowej w miejscowości Piaskowo gm. Szamotuły.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Opel Astra, Opel Corsa), które zderzyły się ze sobą.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępu SP i znajdowali się w pobliżu.
W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że jedna osoba została poszkodowana i KDR polecił zadysponować na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, oświetleniu terenu działań oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp (4 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz ZRM.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka