Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

25.03.2016 - Dęborzyce - wypadek samochodu ciężarowego.
W piątek 25 marca br. o godz. 09.32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Dęborzyce gm. Pniewy na trasie Szamotuły - Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Otorowo oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód ciężarowy marki Scania z naczepa do przewozu paszy, który uderzył w drzewo i znajdował się na pobliskim polu.
Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, pomoc Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i ZRM.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: str. Dariusz MarciniakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka